POLCON 2009 - Kto jedzie

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
KoSa
--------
--------
Posty: 390
Rejestracja: 29 mar 2009, o 21:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

POLCON 2009 - Kto jedzie

Post autor: KoSa »

Witam,

Mimo że jeszcze daleko do Polconu 2009, to czy ktoś oprócz mnie jedzie na ten konwent?
I czy coś będzie kombinowane na konwent?

Pozdrawiam
Konrad "KoSa" Sadowski
-----------------------------------------
Pyrkon 2009 - Completed
Pyrkon 2010 - Completed
Grojkon 2010 - Completed
Fornost 2010 - Completed
Grojkon 2011 - Completed
Fornost 2011 - Przygotowania w toku.

Awatar użytkownika
Isine
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 159
Rejestracja: 29 cze 2009, o 18:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Re: POLCON 2009 - Kto jedzie

Post autor: Isine »

Ja postaram się wpaść, ale zapewne tylko na jeden dzień i raczej jako "widz":P
Btw gdzie to dokładnie będzie? Bo wiem, że w Łodzi, ale to mi dużo nie mówi ;].
I wróci ekstaza
Krew...


Polcon 2009

Isine vs. przedmioty codziennego użytku

5:9

Karll

Re: POLCON 2009 - Kto jedzie

Post autor: Karll »


Awatar użytkownika
Isine
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 159
Rejestracja: 29 cze 2009, o 18:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Re: POLCON 2009 - Kto jedzie

Post autor: Isine »

Dzięki:)
I wróci ekstaza
Krew...


Polcon 2009

Isine vs. przedmioty codziennego użytku

5:9

Awatar użytkownika
Krasnola
Pośredniczka
Pośredniczka
Posty: 131
Rejestracja: 6 lip 2009, o 17:22
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań - Zalasewo

Re: POLCON 2009 - Kto jedzie

Post autor: Krasnola »

Mnie przeraża cena, może pojadę pomóc, bo kusi... No nie wiem, zobaczymy.
Too much is never enough.

Awatar użytkownika
__Raven__
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 662
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 20:23
Płeć: Mężczyzna

Re: POLCON 2009 - Kto jedzie

Post autor: __Raven__ »

Łódź.. Łódź.. Nienawidzę Łodzi, nie cierpię, nie znoszę, gardzę..

Ale postaram sie zeby mnie tam firma w tym terminie wysłała to przynajmniej za hotel zapłaca.. :lol:
God grant me the serenity to accept the things I can not shoot,

The courage to shoot the things I can,

and the wisdom to hide the bodies.


Bądź erotomanem i bądź z tego dumny. / By Acry

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: POLCON 2009 - Kto jedzie

Post autor: Nath »

Przyjeżdża J. Wick i to jest +
Wśród gości nie ma Sapka i to też jest +
Łódź, bez urazy ale dla mnie -
Kasa -

Nie wiem, zobaczymy co to będzie z Polconem.
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: POLCON 2009 - Kto jedzie

Post autor: Eshealon »

Krasnola pisze:Mnie przeraża cena, może pojadę pomóc, bo kusi... No nie wiem, zobaczymy.
Hm, zgłosić się jako Gżdacz? I zaoszczędzić w najlepszym razie 20 zł?

Głupio wyszło, zawsze mi się wydawało że Gżdacze poza wątkiem działania na rzecz innych wabieni są właśnie perspektywą ekonomicznego udziału w konwencie. Widać było to szczególnie na przykładzie tegorocznego Pyrkonu, gdzie za odbębnienie kilku godzin dyżuru wejście na konwent było praktycznie darmowe.

Nigdy konwentu nie organizowałem, poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba praktyczna realizacja takiego przedsięwzięcia bez armii wolontariuszy jest niewykonalna?

Podsumowując, to mój trzeci Polcon, ale nie przypominam sobie by gdziekolwiek wcześniej cena była tak zaporowa. Ciekawe jak przełoży się to na liczbę uczestników. I Gżdaczy.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Dlahcim
Atomowy_Unikat
Atomowy_Unikat
Posty: 271
Rejestracja: 23 sty 2007, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: POLCON 2009 - Kto jedzie

Post autor: Dlahcim »

Eshealon pisze: Podsumowując, to mój trzeci Polcon, ale nie przypominam sobie by gdziekolwiek wcześniej cena była tak zaporowa. Ciekawe jak przełoży się to na liczbę uczestników. I Gżdaczy.
hmm 60 PLN to cena zaporowa? oki może ja już za stary jestem i za długo jeżdżę na konwenty, taka na przykład Nidzica kosztuje 150 PLN, Nordcon (na miesiąc przed ) też ok 70 PLN ( podane ceny bez noclegów ) BTW do 1.07 akredytacja kosztowała 50 PLN :-)
Eshealon pisze: Nigdy konwentu nie organizowałem, poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba praktyczna realizacja takiego przedsięwzięcia bez armii wolontariuszy jest niewykonalna?
Byłem jednym z organizatorów Polconu w 1987 w Warszawie, i da się zrobić konwent bez armii wolontariuszy :-) ta moda przyszła później (a dokładniej najpierw wprowadził ją Śląski Klub Fantastyki na Polconie w 1997, zapożyczając ideę z EuroConów i Wolrldconów)
Na zachodzie ta idea działa trochę inaczej - "Volunteer" mają do odpracowania jakąś ilość godzin przy pomocy konwentu i w zamian mają tańsze np posiłki w strefie konwentu czy uczestniczą w wyprzedażach sprzętu pokonwetowego, natomiast akredytację płacą całą - podobnie jak pisarze mimo iż właściwie cały konwent pracują na spotkaniach itp ( np. na WorldConie 2005 w Glassgow żeby pogadać z takim Teryym Pratchettem prywatnie musiałem go złapać jak jadł obiad bo poza tym miał cały czas punkty programu - płacąc przy tym całą akredytację ~90GBP). BTW Gżdacze de facto nie są wolontariuszami bo nie robią tego za darmo tylko za zniżkę w akredytacji :-)

Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: POLCON 2009 - Kto jedzie

Post autor: Madzik »

Na dzień dzisiejszy mogę tylko westchnąć filozoficznie: wiem, że nic nie wiem.

Nominantów zazwyczaj zapraszają na galę rozdania Zajdli. Prawdopodobnie tak będzie i tym razem, na razie jednak panuje cisza w eterze. Nikt nie pisze, nie pyta, nie dzwoni. Nie wiem, czy ktokolwiek czegokolwiek będzie od nas chciał.
Jakiś czas temu rozmawiałam z Foką, odpowiedzialną za program ale okazało się, że ona też nic nie wie, bo żeby poczynić jakiekolwiek kroki, musi mieć pewne dane: ile sal, kiedy i gdzie itp itd. Poza tym nie ona decyduje, kogo należy zaprosić a kogo nie, ona tylko mechanicznie ustala program.

Główni Decydenci na razie się nie odzywają a mnie, wybaczcie, głupio się napraszać.

Tak sobie myślę, że w związku z powyższym podejdziemy do tematu na luzie: spotkamy się forumowo na Polconie, pójdziemy na galę, zabalujemy.
Może się ewentualnie powygłupiamy jakąś "ochroną VIPa" albo co... No, zobaczymy, zobaczymy.
Arma virumque cano

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: POLCON 2009 - Kto jedzie

Post autor: Eshealon »

Dlahcim pisze:oki może ja już za stary jestem
Ty to powiedziałeś, nie ja ;)
hmm 60 PLN to cena zaporowa? oki może ja już za stary jestem i za długo jeżdżę na konwenty, taka na przykład Nidzica kosztuje 150 PLN, Nordcon (na miesiąc przed ) też ok 70 PLN
A taki Pyrkon kosztuje (o ile pamiętam) 30 zł, Avangarda 25 zł, nie wiem jak na Avie, ale na Pyrkonie było coś koło 2k osób. Da się taniej? :)
Tym bardziej że Łódź jest nieco tańszym miastem niż Poznań czy Warszawa. Może dlatego wydaje mi się to dużo, ponieważ ja liczę wejściówkę razy dwa, więc dla mnie to wydatek rzędu 120 zł.

Dhalcim, po tym co napisałeś trudno mi z Tobą dyskutować w temacie gżdaczy, czuję się mały i pozbawiony argumentów ;) Jednak może konieczność asysty gżdaczy wiąże się z rosnącą ilością uczestników konwentu. Ile było ludzi na Polconie 87?
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Lupus

Re: POLCON 2009 - Kto jedzie

Post autor: Lupus »

offtop:
Eshealon pisze:ponieważ ja liczę wejściówkę razy dwa, więc dla mnie to wydatek rzędu 120 zł.
to Ty taki duży jesteś, że Cię podwójnie liczą?:D żarcik taki:P

Awatar użytkownika
Dlahcim
Atomowy_Unikat
Atomowy_Unikat
Posty: 271
Rejestracja: 23 sty 2007, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: POLCON 2009 - Kto jedzie

Post autor: Dlahcim »

Eshealon pisze: A taki Pyrkon kosztuje (o ile pamiętam) 30 zł, Avangarda 25 zł, nie wiem jak na Avie, ale na Pyrkonie było coś koło 2k osób. Da się taniej? :)
wiesz co to jest dyskusja która trwa od bardzo dawna na różnych forach dotyczących fandomu, bo np szkołę wynajmuje się znacznie taniej niż np sale wykładowe czy bazę naukowo-prelekcyjną czy centrum konferencyjne, bo na konwenty growe ( Ava, Pyrkon) przyjeżdża dużo gracy i oni jeżeli śpią to śpią w salach zbiorowych (które dostaje organizator w pakiecie z salami szkolnymi na prelekcje, a wynajęcie no akademika kosztuje). Jakbyś porównał ilość ludzi którzy przyjeżdżają na polcon i ilość ludzi którzy przyjeżdżają na Avę czy Pyrkon (mówię o tych którzy nie przyjeżdżają grać) to by się okazało że na Polconie ich jest znacznie więcej niż na Avie i Pyrkonie. z drugiej strony powiedz czy wolisz tańsze akredytacje i droższe noclegi ( bez zbiorówek ) czy lepiej z akredytacji dopłacić do noclegów na porządnym poziomie ( np pokoje w akademikach).
Pozatym taki Pyrkon czy Ava są projektowane do trochę innego odbiorcy :-)
Eshealon pisze:Tym bardziej że Łódź jest nieco tańszym miastem niż Poznań czy Warszawa. Może dlatego wydaje mi się to dużo, ponieważ ja liczę wejściówkę razy dwa, więc dla mnie to wydatek rzędu 120 zł.
Ja tez liczę jako dwie osoby, ale może to wynika u mnie z czego innego ;-) po prostu od lat jeżdżę na konwenty gdzie akredytacja + Noclegi kosztują około 150 PLN ( bo konwenty odbywają się w hotelu ) i już mnie to nie przeraża ;-)

Bo policz taką opcję 3 dniowy konwent = akredytacja 25-30 + zbiorów ~5 PLN za nocleg daje 35-40 za konwent w warunkach totalkomuny 3 prysznice na 100 osób ;-) bo gdybyś policzył nocleg np w hostelu to już się robi po 50 PLN za osobo/noc czyli koszt konwentu wychodzi 125-130 odełba a teraz popatrzmy jak na tym tle wygląda Polcon w Łodzi 60 PLN akredytacja +(3 noclegi) 60 PLN wychodzi 120 odełba czyli cena podobna ;-)

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: POLCON 2009 - Kto jedzie

Post autor: Eshealon »

Niewątpliwie masz rację, przy czym zauważ że dużej części ludzi nigdy nie będzie zależało na noclegu w cywilizowanych warunkach, tylko na jak najtańszej akredytacji, i spaniu "gdzie się da". Ja już chyba wyrosłem z komunizowania i cenię sobie w miarę ludzkie warunki, natomiast we wczesnych latach studenckich zaliczałem się do grupy która chciała właśnie najtaniej i gdzie się da, ze względów właśnie ekonomicznych.

Średni wiek polskiego fana fantastyki oscyluje w granicach 18-22 lata, z doświadczenia wiem jak marnie jest z kasą w tym wieku, pod warunkiem że nie ma się bogatego wujka.

Polcon to impreza która ma niejako być wizytówką naszego polskiego fandomu, w związku z czym nie można jej zrobić w stodole u dziadka Józka, ale trochę mi się nie chce wierzyć że nie dało rady zmniejszyć ceny akredytacji, względnie wprowadzić większych zniżek dla gżdaczy.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: POLCON 2009 - Kto jedzie

Post autor: Qadesh »

Eshealon pisze: Średni wiek polskiego fana fantastyki oscyluje w granicach 18-22 lata,
Eshuuu nie rób ze mnie starej *d* ... podwyższ do dwadzieściakilka :mrgreen:

ODPOWIEDZ