Mjuzik

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Falk von Breslau pisze:Ja tam lubię butę i arogancję CKOD. Wszystko rzecz gustu.
Ich butę i arogancję lubisz? Hmmm.... ciekawe, jak trawisz takie postawy w Realu? Obrazek
A teraz słucham Iron Maiden z Blazem na wokalu. W tym momencie Virtual XI, zaraz będzie The X Factor.
A u mnie pobrzmiewa miażdżąco The Man Without Fear, powołany do istnienia w wyniku kolaboracji Roba Zombiego i formacji Drowning Pool.
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Roba znam z jego TFU!!!rczości filmowej. I dziękuję, postoję.


A co do buty i arogancji - wiem, że u CKOD to poza. I już. I mam kupę śmichu z ludzi, którzy biorą to serio.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Falk von Breslau pisze:Roba znam z jego TFU!!!rczości filmowej. I dziękuję, postoję.
A ja znam tylko trochę jego muzyki, m.in. Living Dead Girl, Superbeast, Dragula, czy właśnie wspomniany The Man Without Fear. Jak dla mnie bomba. Szczególnie ten ostatni.
A co do buty i arogancji - wiem, że u CKOD to poza. I już. I mam kupę śmichu z ludzi, którzy biorą to serio.
Jeśli to poza, to tym bardziej mi się nie podoba. Poza tym, skąd możesz mieć pewność? Obrazek
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

A co do buty i arogancji - wiem, że u CKOD to poza. I już. I mam kupę śmichu z ludzi, którzy biorą to serio.
Jeśli to poza, to tym bardziej mi się nie podoba. Poza tym, skąd możesz mieć pewność? Obrazek[/quote]

Czepiasz się! ;-P

OK, EOT z mojej strony.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Czemu! Czemu! Obrazek

Obrazek
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Zelgadis pisze: Skoro wspominamy mistrzów... pisał ktoś może o Jacku Kaczmarskim?
Ja bardzo lubię jego piosenki. Mają świetne teksty i można się przy nich odprężyć. Świeć Panie nad duszą mistrza [*]
Tak jest. Karczmarski jest ze mną od pierwszej połowy podstawówki chyba. Po Kaczmarskim mało który tekst piosenki mi się bez zastrzeżeń podoba. Bardzo lubię "Wojnę postu z karnawałem" i "Sarmatię".
Nasz matematyk z liceum był znajomym Kaczmarskiego i mieliśmy kiedyś koncert tylko dla nas-mam podpis Mistrza na zeszycie od łaciny...

Nightwisha też słucham i czekam z niepokojem na ich nowe pomysły, kiedy już wygospodarują wokalistkę. Nawet znam taką, co wysłała zgłoszenie. Jak usłyszałam w jej wykonaniu Sleeping Sun a capella, wgniotło mnie w fotel. Była LEPSZA od oryginału.

Poza tym jestem głównie metalowo (Therion, XIII Stoleti...) -folkowa.

Aha, idźcie gdzies proszę z tym offtopem językowym. Bo tu jest jednak o muzyce, a porównywanie rozwoju muzyki do rozwoju alfabetu - wybaczcie, ale apeluję o dyscyplinę w doborze argumentów do dyskusji i wyciąganiu wniosków.
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Kasiek pisze: A co do muzyki to Jacek Kaczmarski był niesamowitym artystą. Podziwiam go. Także to, że do końca życia nie poddawał się chorobie, mimo, że była to chyba najgorsza choroba jaka może spotkać śpiewaka (nie napiszę wokalisty bo to w stosunku do niego głupio brzmi), miał przecież raka krtani, nie mógł mówić...
Tak, ale nie zapominaj że miał tego raka na własne życzenie. Tryb życia jaki prowadził Kaczmarski do najzdrowszych nie należał. Powiem więcej, lekceważył pierwsze objawy, rady lekarzy, to i finał smutny. Gdy się opamiętał było już zwyczajnie za późno...
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
mawete
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 679
Rejestracja: 23 lut 2006, o 14:04

Post autor: mawete »

A ja ostatnio jakoś niczego nie słucham - nie mam ochoty.
Weneryczny i pijański,
To trzynasty pułk ułański.

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Zdarza się. Aczkolwiek muzyka potrafi uzależnić, tak jak alkohol, narkotyki, czy Internet, i dla wielu osób dłuższe odcięcie od niej oznaczałoby duży dyskomfort.

A skoro już o tym mówimy; jeśli kogoś interesują zagadnienia muzyczno-neurologiczne, to powinien zaciekawić go zalinkowany poniżej text, Pawła Krukowa, pt. Muzyka i Mózg:

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2550
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
czajka
Amatorka
Amatorka
Posty: 20
Rejestracja: 25 lut 2007, o 01:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: breslał, acz obecnie wawam siti
Kontakt:

Post autor: czajka »

:D nom, artykuł świetny, wreszcie mam naukowe podstawy do paru poglądów, które nieraz starałam sie przeforsować przez linię wroga wiedzącego swoje i lepiej :roll:

co zaś do muzyki jako takiej, to szukałam tego tematu, by nadmienić jeno, że dzięki renegatowi, a konkretnie przytoczeniu w nim textu e nomine przypomniałam sobie o nich, totez przeżywają obecnie renesans w mych głośnikach :lol: a dodatkowo przy szperaniu dowiedziałam się o podobnej kapeli, mianowicie unheilig, już bardziej technometalowej niż jeno te..eee.. monumental dance'owej;p polecam obydwie;)
'może i wyglądają niewinnie, ale ptaki są paskudne i wredne' gaiman

Awatar użytkownika
Operator
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 312
Rejestracja: 23 lut 2007, o 13:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HQ Renegatów na Śląsku
Kontakt:

Post autor: Operator »

Cóż... Może i nazwie mnie ktoś nieczułym na wspaniałośći muzyki klasycznej (która notabene gości w mych głośnikach - to do miłośników tego gatunku, ażeby mnie nie zlinczowali :D), ale wolę wszelakie odmiany starego dobrego metalu. Praktycznie cały czas słucham SOAD, Disturbed, HammerFall, Rammstein, Metallica, In Flames, Rob Zombie i hymnu rosyjskiego w wykonaiu grupy Lubeh. Ostatnio miałem zajawke na Anima Liberti i ich Loki'ego.
Może i jestem dziecinny i niedojrzały muzycznie, ale dobrze mi z tym :twisted:
Show some respect, DOG!!!

Awatar użytkownika
czajka
Amatorka
Amatorka
Posty: 20
Rejestracja: 25 lut 2007, o 01:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: breslał, acz obecnie wawam siti
Kontakt:

Post autor: czajka »

Operator pisze:Cóż... Może i nazwie mnie ktoś nieczułym na wspaniałośći muzyki klasycznej (która notabene gości w mych głośnikach - to do miłośników tego gatunku, ażeby mnie nie zlinczowali :D), ale wolę wszelakie odmiany starego dobrego metalu. Praktycznie cały czas słucham SOAD, Disturbed, HammerFall, Rammstein, Metallica, In Flames, Rob Zombie i hymnu rosyjskiego w wykonaiu grupy Lubeh. Ostatnio miałem zajawke na Anima Liberti i ich Loki'ego.
Może i jestem dziecinny i niedojrzały muzycznie, ale dobrze mi z tym :twisted:
AL ma spoko tekst, ale mnie osobiście wokal nie odpowiada, widziałabym tu raczej coś a la 2tm23, muzycznie też by to nie zaszkodziło słowom;)
a do lube strasznie nie mogłam się przekonać o_O teraz już leci nieraz zapętlone;)
'może i wyglądają niewinnie, ale ptaki są paskudne i wredne' gaiman

Awatar użytkownika
Myrmidon
Licencjat
Licencjat
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2007, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Myrmidon »

Dołożyć mogę ze swojej strony H-Blockx , a szczególnie utworek "Little girl". Poza tym to może jeszcze Pearl Jam i Faith No More.

A ostatnio w kołeczko leci cała płyta nr1 Carrantuohill - Irish Jazz. Pyszne aranżacje.
Green to green,
red to red,
perfect safety,
go ahead!

Aremo
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 508
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: Aremo »

Taa, stare dobre Pearl Jam... jeszcze Allice in Chains, The Doors i Guns n'Roses bym dorzucil ;)
"Trudno jest być człowiekiem,
stać samotnie pośród wirujących
na szklanym oceanie gwiazd."
A.K.

Awatar użytkownika
Myrmidon
Licencjat
Licencjat
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2007, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Myrmidon »

Yes yes!

I może jeszcze starego pościelowego Bon Jovi, z lekką nutką Bryana Adamsa?

No a do łóżka to nieśmiertelny White Barry :D:D
Green to green,
red to red,
perfect safety,
go ahead!

ODPOWIEDZ