Manga & anime

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Manga & anime

Post autor: Qadesh »

a dlaczemu?

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Falk »

Ja chodzę namiętnie do Bordersa (taki tutejszy Empik) i czytam mangę DeathNote. Jest boska! Rewelacyjna kryminalna intryga, wciąga aż miło i cały czas trzyma w napięciu.

Co do Blood: The last Vampire, to widziałem pełnometrażówkę i mnie srodze rozczarowała. Za krótkie, a poza tym nie lubię hack&slash.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
meff
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 40
Rejestracja: 13 sie 2009, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: meff »

Falk von Breslau pisze:Ja chodzę namiętnie do Bordersa (taki tutejszy Empik) i czytam mangę DeathNote. Jest boska! Rewelacyjna kryminalna intryga, wciąga aż miło i cały czas trzyma w napięciu.

Co do Blood: The last Vampire, to widziałem pełnometrażówkę i mnie srodze rozczarowała. Za krótkie, a poza tym nie lubię hack&slash.

bo to nie jest pelnometrazowka w doslownym znaczeniu trwa zaledwie 50minut ;]
Blood to seria wydawnicza, manga, ksiązki nawet flim "normalny"
jest krótka jest brutalna i do tego praktycznie nie przedstawia zadnej historii, to raczej nowela filmowa, jedna krótka opowieść. Wątkisą rozwiniętedopiero w Blood+, zobaczcie sami ocenicie

Zreszta Death note to tez wiecej niz anime/manga, powstaly dwa filmy (własciwie jeden 2 czesciowy) live action ale strasznie jest drewniany;D osobiscie uwazam ze seria death note powinna sie skonczyc wraz ze smiercią L dalej jest troche na siłę. ;]

Na rynku pełno jest takich tytułow które zawierająsie nie tylko w wersji manga/anime
np.
Berserk - manga (wydawana na bierzaco do tej pory), swietne anime, gra (na dreamcasta) i książki
Basilisk - film live action "shinobi heart under the blade", manga, anime oraz powieść kogua ninja scrolls wydana w 1960! u nas raczej niedostępna, ja swoją sciagnąlem przez kolege z GB ;D

manga/anime to potezny rynek który również podlega prawom ekonomicznym, kazdy tytuł ma swoją grupe targetu, i nie ma sie co oszukiwac, jest tworzony aby spelnic wymagania i przynieść zysk, dlatego tez uwazam ze i w tym przypadku nienalezy sie klocic co jest lepsze a co gorsze subiektywnie, tylko raczej co zostalo wykonane w sposob który zapewnił mu sukces rynkowy ;D najlepszym przykladem jest sukces tytułów takich jak naruto, bleach, dragonball czy pokemony za którymi stoją olbrzymie pieniadze wladowane w marketing.
- I would choose oblivion over this existence!
- The choice is not yours.

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Nath »

Qadesh pisze:a dlaczemu?
W anime brakuje kilku wątków, albo są potraktowane po macoszemu, a przez to cała historia traci na czytelności. No i w mandze jest więcej Kuroneko :D.
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Falk »

meff pisze:
Zreszta Death note to tez wiecej niz anime/manga, powstaly dwa filmy (własciwie jeden 2 czesciowy) live action ale strasznie jest drewniany;D osobiscie uwazam ze seria death note powinna sie skonczyc wraz ze smiercią L dalej jest troche na siłę. ;]
Smaz sie w piekle! Jestem dopiero w polowie V tomu, skaszaniles mi dalsza lekture! :evil:
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
meff
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 40
Rejestracja: 13 sie 2009, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: meff »

Falk von Breslau pisze:
meff pisze:
Zreszta Death note to tez wiecej niz anime/manga, powstaly dwa filmy (własciwie jeden 2 czesciowy) live action ale strasznie jest drewniany;D osobiscie uwazam ze seria death note powinna sie skonczyc wraz ze smiercią L dalej jest troche na siłę. ;]
Smaz sie w piekle! Jestem dopiero w polowie V tomu, skaszaniles mi dalsza lekture! :evil:
ups;/
chyba bede musial znaczyć spoiler alerty

nie mów ze sie niespodziewales:>
- I would choose oblivion over this existence!
- The choice is not yours.

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Manga & anime

Post autor: Heos »

Smaz sie w piekle! Jestem dopiero w polowie V tomu, skaszaniles mi dalsza lekture!
Ale rozwiązanie jest bardzo proste, od momentu śmierci L nie ma co oglądać/czytać dalej. Zakończenie już jest wybitnie bezsensowne jak i cała zabawa z kolejnym jednoliterowcem.
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Falk »

Ja caly czas kibicowalem L! L byl zajebisty!

A teraz nie ma sesnu czytac aldej, skoro cala intryga zostala juz odkryta.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Pablo

Re: Manga & anime

Post autor: Pablo »

Anime i manga są super, nie wiem czy widzieliście fabularny, trochę kaszaną zalatywało. Ryuk co prawda fajnie był zrobiony, ale całość niespecjalnie im wyszła.

Awatar użytkownika
KoSa
--------
--------
Posty: 390
Rejestracja: 29 mar 2009, o 21:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: KoSa »

Nowiutki odcinek Hellsing Ultimate czyli OVA 6 :D
Na animeon :D

klateczka :
Obrazek

Cuuudnyyy :D
-----------------------------------------
Pyrkon 2009 - Completed
Pyrkon 2010 - Completed
Grojkon 2010 - Completed
Fornost 2010 - Completed
Grojkon 2011 - Completed
Fornost 2011 - Przygotowania w toku.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Falk »

Czytywałem tylko mangę. Kreska ciekawa, ale jak już się zasmakowało w rzeczach o ciężarze EP czy NGE, to trudno to docenić.

A tak swoją drogą, luicie Dragonball? Bo mnie, szczerze mówiąc, nudzi upiornie.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Manga & anime

Post autor: Elvarel »

Falk pisze:A tak swoją drogą, luicie Dragonball? Bo mnie, szczerze mówiąc, nudzi upiornie.
Szczerze, to jakoś nigdy nie rozumiałam tego anime. Co prawda nie oglądałam go regularnie, tylko raz na czas jakiś ale przy innych serialach anime nawet po dłuższej przerwie nie potrzebowałam dużo czasu na zorientowanie się w sytuacji a tutaj po jakimś czasie dałam sobie spokój. Za to jak zobaczyłam trailer tego amerykańskiego filmu to z kolei od razu dałam sobie spokój. Widać anime było dla mnie za mądre ale film to było/jest przegięcie w drugą stronę. A nie lubię się czuć, jakby robiono ze mnie debila :P ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Nath »

DB jest jak Moda na Sukces - oglądasz co 10ty odcinek, a i tak jesteś na bieżąco z fabułą i nic Cię nie ominie. Mnie dobiły dłużyzny i nie zdzierżyłem.

W nowym Hellsingu mechadesign też ma takie dziwne proporcje jak w pierwszej serii?
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
meff
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 40
Rejestracja: 13 sie 2009, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: meff »

DB jaki jest kazdy widzi ale jezeli chodzi ilosc odcinkow, fillerow i ogolnie rzeczbiorąc naduzycia fabularne nowsze Naruto i Bleach biją DB na glowe;/
- I would choose oblivion over this existence!
- The choice is not yours.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Falk »

Naruto nie oglądam. Bleacha widzałem tylko kilka odcinków, a w USA przekartkowałem mangę.

Szczerze mówiąc, nie lubię takich tasiemców. Wolę coś z bardziej skondensowaną fabułą, np. EP. OK, dla Fullmetal Alchemist robię wyjątek, ale tam przynajmniej jakoś się fabuła zbliża powoli do kulminacji.

Swoją drogą, widział ktoś z Was Texhnolyze? Albo, jeszcze lepiej, dysponuje tym?
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

ODPOWIEDZ