co sadzicie o tym zdjeciu ?

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Ewidentnie owa pani została zaatakowana od tyłu . Po krótkiej analizie sytuacji stwierdziła, że obrona nie ma sensu i własciwie to jest nawet fajnie :lol:
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Jezuuuuuu, palec na spuście w momencie odwrócenia się od kierunku strzału? Poza tym no jak to tak odwracać się w jedną stronę a lufę trzymać w drugą?

Ale po namyśle stwierdzam, że analiza Iksa mi się podoba bardziiej i chyba nawet trafna jest :P

Swoją drogą, ładne ma pani cienie do powiek. I paznokcie.
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Acerola
Na misji...
Posty: 980
Rejestracja: 23 sie 2006, o 22:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NEMO scit
Kontakt:

Post autor: Acerola »

Kasiek pisze:Poza tym no jak to tak odwracać się w jedną stronę a lufę trzymać w drugą?
Na strzelnicy ZAWSZE trzyma się broń skierowaną do celu. Nawet jeśli wiążemy sznurówkę, gadamy, ładujemy broń a zwłaszcza kiedy się ODWRACAMY. Broń musi pozostać skierowana lufą do tarczy.

EDIT: Co do reszty... Ma źle położony kciuk - powinien być z drugiej strony rączki. Drugą ręką powinna pewniej chwycić broń, ale to drobny szczegół. Odwrócenie samo w sobie nie jest błędem. Trzymanie palca na spuście jest - w każdej innej sytuacji, oprócz momentu oddawania strzału.
Poza tym chyba właśnie skończyła jej się amunicja (nie widać dobrze) :lol:

A paznokcie takie sobie :P
Ostatnio zmieniony 22 lut 2008, o 18:52 przez Acerola, łącznie zmieniany 2 razy.
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Blue skies!

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

A to moge jaaa ? moooge moge moge ? :D

No bo tyle słysze o broni, technice, itd..........

więc......

Obrazek
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Ok, Ace, racja jak sto pięćdziesiąt :oops:
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

hmm nie wiem czy takie ulozenie broni umozliwia oddanie precyzyjnego strzalu, mozna by sie jeszcze czepnac niewygodnej i raczej nie odpowiedniej pozycji strzelca a w tych klapeczk to by sie zabil jak by mu przyszlo uciekac no i nie wiem by odrzut mu nie wystrzelil oka, palec na spuscie mozna mu wybaczyc bo nie wiadomo czy wlasnie nie strzela
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dexter »

Na tym zdjęciu strzelec czeka w miarę poprawnie wbrew pozorom:
- właściwe patrzy przez lunetę (dobijają mnie ludzie, którzy przy strzelaniu przystawiają do niej oko, a nie mają zamontowanej poduszki - nie dość, że gorzej widać, to jeszcze okular się brudzi od tłuszczu rzęs i brwi)
- takie ułożenie prawej ręki na kolbie może wskazywać, że musi długo czekać na oddanie strzału (podpiera głowę o broń)
- ma cofniętą lewą stronę ciała
- kolana są rozsunięte, co zapewnia stabilną pozycję
- palec na spuście umożliwia oddanie strzału z chwilą namierzenia celu, co w warunkach bojowych ma niebagatelne znaczenie (to mi raczej na strzelnicę nie wygląda)

Jedyne, co tutaj dobija, to strój strzelca - zwłaszcza klapki. Ale cóż, nie zawsze bojówkarzy stać na posiadanie butów skórzanych i trzeba chodzić w tym, co jest pod ręką. Poza tym jakby facet zdjął kamizelę i odłożył karabin, to czy ktoś by powiedział, że jest snajperem?
Ciekaw też jestem czym jest to zielone coś na lunecie. Przywiązał celownik do montażu za pomocą szmaty?
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
PAT_Brainer
--------
--------
Posty: 129
Rejestracja: 7 lut 2008, o 21:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin, PAT_HQ
Kontakt:

Post autor: PAT_Brainer »

OFFTOP
Acerola - mogłabyś wrzucić tutaj lub mi na PW zdjęcie osoby strzelającej na strzelnicy prawidłowo z długiej broni? Z góry thx
Z poważaniem,
Brainer

"A jak chociaż raz pierdniesz nie na komendę to wtedy ci coś powiem" by Adziatron

Awatar użytkownika
Acerola
Na misji...
Posty: 980
Rejestracja: 23 sie 2006, o 22:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NEMO scit
Kontakt:

Post autor: Acerola »

Dywagacje o snajperach przeniosłam do stosownego wątku w zbrojowni do założonego niedawno tematu "snajperzy", powstałego jak widać w idealnym czasie :)


Brainer, żaden problem :wink:

Jeśli chodzi o pozycję leżącą, to poniższa jest całkiem poprawna:
link
Chyba, że mamy podpórkę, wtedy:
link
Inną sprawą jest strzelanie zza przeszkody:
link

Dodać też inne pozycje, czy chodziło Ci tylko o leżącą?


Co do zdjęcia wklejonego przez Iksa... Ta pozycja w żaden sposób nie jest
poprawna. Fakt, że facet ma rozsunięte kolana nie świadczy o stabilności postawy. "Kompaktowość" jest priorytetem, więc im ciaśniej tym lepiej. Żadne rozsuwanie kolan. Można go przewrócić jednym pchnięciem.
Dalej. To, że facet ma przed sobą długie godziny oczekiwania nie znaczy, że może w ten sposób trzymać rękę. Pozycja jest absurdalna biorąc pod uwagę choćby precyzję i stabilność strzału, poza tym - widać, że strzelec jest w gotowości, a tu już nie ma miejsca na ułatwianie sobie chwytu broni.
Ułożenie głowy również pozostawia wiele do życzenia. Kąt patrzenia jest zły, drugie oko nie powinno być w ogóle zamknięte, nie mówiąc o tym kurczowym grymasie.
Brak poduszki, możliwość zatłuszczenia lunety (w takich okolicznościach - to już herezja), obwiązanie szmatą... Trzeba umieć się znaleźć w każdej sytuacji. Nie zawsze jest pod ręką idealnie przygotowany sprzęt.
Ubiór - w zadzie to co powyżej. A jeśli facet właśnie zerwał się z łóżka i czas nie pozwala na odpowiednie przygotowanie? Jeśli już się czepiać to na pewno nie tego.
Absolutnie błędna jest pozycja strzelca. Przy tym kącie celowania powinien znajdować się praktycznie tuż przy rogu, wychylenie ciała w lewo to w tym wypadku nieciekawy pomysł.
Byłoby tego jeszcze trochę, ale chodziło mi głównie o sprostowanie niektórych wypowiedzi. Wczuwajmy się w sytuację poprawiając błędy.
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Blue skies!

Awatar użytkownika
Acerola
Na misji...
Posty: 980
Rejestracja: 23 sie 2006, o 22:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NEMO scit
Kontakt:

Post autor: Acerola »

Brainer powiedział, że chodziło głównie o pozycję stojącą.
(Przepraszam Brainer, ale musiałam wydzielić Twojego posta do "snajperów".)

Ciężko jest jednoznacznie określić właściwą pozycję strzelecką stojącą, gdyż jest ona uwarunkowana "kopem" broni :wink:. I tak np. trzymając T-Rexa, czy używając .700 nitro należy pamiętać aby 80% ciężaru ciała przenieść na nogę odstawioną do przodu. Nachylenie jest w tym momencie maksymalne.

Jednak wyjściowa pozycja jest taka:

http://www.pudzianacademy.pl/view_image.php?img=20

Nie mam niestety odpowiedniego zdjęcia, które pokazywałoby prawidłową pozycję nóg. Jeśli ktoś dysponuje to proszę o załączenie :)
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Blue skies!

Awatar użytkownika
PAT_Brainer
--------
--------
Posty: 129
Rejestracja: 7 lut 2008, o 21:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin, PAT_HQ
Kontakt:

Post autor: PAT_Brainer »

Dziękuję, Acerola, nie trzeba mi już zdjęć nóg.
Noga wysunięta do przodu jest w kierunku strzelania, noga z tyłu jest około 45* od kierunku strzelania, czyż nie?
Z poważaniem,
Brainer

"A jak chociaż raz pierdniesz nie na komendę to wtedy ci coś powiem" by Adziatron

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Vorevol »

Acerolka, jak sama powiedzialas, jesli kogos poprawiamy, to sami przy tym bledow nie robmy. Od kiedy to strzelajac z celownikiem optycznym uzywamy obojga oczu? To nie jest strzelanie szybkie, kiedy musimy obserwowac szerokie pole przed soba. A celownik optyczny to nie HWS.
W pierwszym linku, ktory zamiescilac do postawy lezacej kolega marine rowniez trzyma bron za gniazdo magazynka, a juz o tym dyskutowalismy.

I jeszcze jedno dla zwolennikow prawidlowego nazewnictwa :wink: . Pozycje to sobie w "Sztuce kochania" Wislockiej znajdujcie. Strzeleckie sa zawsze POSTAWY. Lezac takze.
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
Acerola
Na misji...
Posty: 980
Rejestracja: 23 sie 2006, o 22:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NEMO scit
Kontakt:

Post autor: Acerola »

W kwestii zdjęcia - faktycznie, nie zwróciłam uwagi na chwyt broni, skupiłam się na samej postawie strzelca. Mój błąd :oops:

Natomiast co do reszty - mamy różne informacje po prostu. Celowanie w dużej mierze zależy od sytuacji. I zgadzam się co do obu typów. Myślę, że wiele zależy tu od osobistych preferencji strzelca.
"Postawa" jest określeniem właściwym, książkowym. Ale dopuszczalne jest też użycie synomu "pozycja", choć na pewno nie w języku oficjalnym :)
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Blue skies!

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Wy tu o pozycjach sobie rozmawiacie ? :lol:
To macie :lol:

Obrazek
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
PAT_Brainer
--------
--------
Posty: 129
Rejestracja: 7 lut 2008, o 21:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin, PAT_HQ
Kontakt:

Post autor: PAT_Brainer »

przecież to standardowa postawa strzelecka z podręcznika piechoty. Opisana pod numerem 69, szczególnie użyteczna na niewielkich odległościach. Stosowana już podczas 2 wojny światowej przez rosjan z racji braku wystarczającej liczby karabinów.
Z poważaniem,
Brainer

"A jak chociaż raz pierdniesz nie na komendę to wtedy ci coś powiem" by Adziatron

ODPOWIEDZ