Komentarze wszelakie

Który Ród jest Twoim? Wybierz lub pozostań zombiakiem ;)
Lupus

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Lupus »

a, że Wy nas? Ale Karll nas jest więcej, cos Ci się pomyliło:P

miało być chyba tak: "boimy się Was, bo nas jest mniej. Przepraszamy za wszystko co złe z naszej strony":D

Karll

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Karll »

Lupus ty już więcej nie pij, bo Nowego Roku nie doczekasz :lol:

Ja rozumiem, że masz właśnie coś w stylu , miałem sen, wielki sen, a w tym śnie było..'' - ale to dalej jest tylko sen :lol: :twisted:

Przepraszamy za wszystko co złe z naszej strony
Lupus to miło, że nas przepraszacie. Czujemy się docenieni :wink:
Ostatnio zmieniony 31 gru 2009, o 16:33 przez Karll, łącznie zmieniany 1 raz.

Nurbika

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Nurbika »

Frustracja rodzi agresję...

A jak myślicie, czemu jest na forum więcej Renegatów? (poważne pytanie)

Awatar użytkownika
Salligia
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 261
Rejestracja: 7 lis 2009, o 13:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Międzyudzie
Kontakt:

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Salligia »

Bo myślą, że ilość znaczy jakość?
Gdzie miód tam i bzykanie...

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Elvarel »

Dobra, ale na nie może już odpowiemy tu albo tu, co? Bo w końcu wpadnie któryś z tych co ich nie ma i zrobią raban, jakiego jeszcze nie było :mrgreen: ...
Się zapędziliśmy z rozpisywaniem w tym temacie :P ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Lupus

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Lupus »

bo nie chcą się męczyć i odmawiać sobie naturalnej, prawdziwej krwi;] takie ćpuny z nas, mocne to cholerstwo jest:D

Karll

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Karll »

Nurbika, jak mam być szczery są dwa powody:
1. Socjologiczny ( uwarunkowania społeczne dotyczące naszego ogólno narodowego podejścia do terminologii bazującej na sloganach wolnościowych, chociażby pozornych, ale jednak na tyle istotnych, iż przeciętny czytelnik wierzy iż spotka w tym gremium ''kompanię braci'' i razem stawi czoła ''tyrani'' i ''niesprawiedliwości'', ,,porządkiem społecznym'' dalej zwaną. Jednakże każdy medal ma dwie strony, bowiem po za tym sloganem jest jeszcze drugie dno, jakim jest szkodliwość prowadzonej w imię tych sloganów działalności oraz fakt, że ta wolność jest tylko pozorem, bowiem jest to pewna struktura społeczna, która tak samo, jak nasza nakład podobne ograniczenia.
Kolejną sprawą jest to, iż zaszufladkowanie mundurowe nie każdemu się podoba, tak samo jak wojskowy dryl( w zasadzie to samo jest u was, jednak nie tak bezpośrednio opisane – w końcu brak nakazu oddawania szacunku wyższej szarży nie zwalnia was z posłuchu wobec niej.. czyż nie?).
2. Dotyczy tutaj niuansów wewnętrznych ( osoby wtajemniczone wiedzą o co chodzi)

Wiesz co Sall w tym mówisz jest sporo racji. Wiele osób przekłada ilość osób w danej grupie na jej aktwyność i jakość zabawy z nią prowadzonej..pozory mogą mylić, ale każdy ma wolną wolę

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Nahya »

Karll mówiąc o ojcu nie myślalam o Ukrytym a o waszym Kacie- niegdyś wojowniku tak jak my :> On się nas wyrzekł więc czemu my mamy go szanować? Za to że skulił ogon i stał się zwykłym psem na usługach innych?
Elvarel - a przed czym wy ludzi chronicie? Przecież to nasz pokarm :> Masz pretensje do drapieżnika ze zjada swoją ofiarę? no sory mała, ale tak ten świat funkcjonuje...;p

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Elvarel »

Moja odpowiedź jest w innym temacie ;) ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Nurbika

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Nurbika »

Karll pisze:Nurbika, jak mam być szczery są dwa powody:
1. Socjologiczny ( uwarunkowania społeczne dotyczące naszego ogólno narodowego podejścia do terminologii bazującej na sloganach wolnościowych, chociażby pozornych, ale jednak na tyle istotnych, iż przeciętny czytelnik wierzy iż spotka w tym gremium ''kompanię braci'' i razem stawi czoła ''tyrani'' i ''niesprawiedliwości'', ,,porządkiem społecznym'' dalej zwaną. Jednakże każdy medal ma dwie strony, bowiem po za tym sloganem jest jeszcze drugie dno, jakim jest szkodliwość prowadzonej w imię tych sloganów działalności oraz fakt, że ta wolność jest tylko pozorem, bowiem jest to pewna struktura społeczna, która tak samo, jak nasza nakład podobne ograniczenia.
Kolejną sprawą jest to, iż zaszufladkowanie mundurowe nie każdemu się podoba, tak samo jak wojskowy dryl( w zasadzie to samo jest u was, jednak nie tak bezpośrednio opisane – w końcu brak nakazu oddawania szacunku wyższej szarży nie zwalnia was z posłuchu wobec niej.. czyż nie?).
2. Dotyczy tutaj niuansów wewnętrznych ( osoby wtajemniczone wiedzą o co chodzi)

Wiesz co Sall w tym mówisz jest sporo racji. Wiele osób przekłada ilość osób w danej grupie na jej aktwyność i jakość zabawy z nią prowadzonej..pozory mogą mylić, ale każdy ma wolną wolę

Karllu - ciekawe wyjaśnienie(jeśli chodzi o 1 powód, bo co do 2 to nie mam zdania - nie jestem wtajemniczona), pewnie sporo racji. U mnie śmiesznym jest fakt, że w "realu" mi się wojskowy dryl, mundury i dyscyplina, jak to zgrabnie określiłeś w swoim poście bardzo podoba. Może to byc również poniekąd próba dążenia do "równowagi" - w moim przypadku jest to duma, którą czasami trzeba w rzeczywistych sytuacjach społecznych odsunąć na bok (podporządkować się szefowi w pracy, mimo iz nóż się w kieszeni otwiera z oburzenia i upokorzenia). W świecie Madzikowych wampirów postać Renegata pozwala mi byc sobą, bez narzucania niczyjej woli, nie licząc rozkazów wyższych rangą podczas manewrów (nie brałam udziału jeszcze więc mogę tylko przypuszczać, ze tak by było).

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Smilodon »

<OFFTOP>
I dziękuje Ci Nurbi za tą odp bo to co napisałaś jest wytłumaczeniem wszystkiego Nocarze (1 raz z dużej litery) mogą mówić co chcą i tak zawszę będą musieli wykonywać rozkazy i stawać na baczność na komende!! Dzięki Nu.
</OFFTOP>
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Alienor »

Smilodon - a Renegaci-wojownicy nie muszą? Znaczy taki na przykład Nex wydaje rozkaz, a w odpowiedzi słyszy: wyluzuj, stary, dziś nie mogę?

Nikt jeszcze na tym forum chyba nie dostrzegł, że z tą wolnością renegatów to bardzo problematyczna sprawa. Wolność działania żołnierza w ogóle jest ograniczona, czy to nocarza, czy renegata, czy człowieka. Żołnierz zgadza się na ograniczenie swojej wolności w imię sprawnego i efektywnego funkcjonowania większej grupy, a na poziomie moralnym - w imię ideałów.
Natomiast opiewana wolność polującego drapieżnika kończy się, moi drodzy. Nie zauważyliście, że żołnierze po obu stronach korzystają z centralnego zaopatrzenia? Renegat nie renegat, jako żołnierz nie polata se po ulicy z zębami na wierzchu i obłędem w oczach. A co do renegatów niewojowników, to pamiętam, że w ogóle rozważano przejście wszystkich na centralne zaopatrzenie, bo wolna amerykanka za Atroksa prowadziła do dekonspiracji. Na zagęszczenie populacji nie ma rady - i wampiry, i ludzie grzecznie stają w kolejce do swojego spożywczaka.
I spokojna Wasza głowa - jeśli renegacka "góra" postanowi o centralnym zaopatrzeniu, to wątpię by tolerowała samowolkę w swoim rodzie. I tu się kończy wolność polowania.

Poza tym nikt nie zauważył, że największą wolnością i najmniejszą kontrolą to się cieszą bankierzy, naukowcy, winorośle, żywieniowcy... :)
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Dante »

zmeczylem sie ...
Moze pisac tu cos prostszego ?
Cos w stylu :
witamy, baw sie dobrze, czy cos takiego ...
A dyskusje nad wyzszoscia szkoly wolominiskiej nad proszkowska przenoscie do wydzielonych tematow..

Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Elvarel »

Witam nowego nieprzyjaciela w walce i ideologii ;) ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Smilodon »

Witaj Barcie!! :twisted:
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

ODPOWIEDZ