Człowieczeństwo wśród wampirów-wątek wydzielony

Magazyn staroci
Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Heos pisze:oryginalna koncepcja wampiryzmu - choć trochę odbiegająca od tej, którą uznaję za "jedyną słuszną", czyli A. Ricce, to ciekawa. Minusy to fakt, że wampiry są zbyt ludzkie, płaczą, kochają się, chodzą po słońcu (z filtrem), nie za dobrze czasem? Przypominają mi bardziej RPG'owe Dhampiry, które niezbyt mi się podobają.
No dobra, ale spójrz na to z drugiej strony: Madzik miała wizję, i napisała drugą wersję Nocarza i Renegata, tam wampiry są bardziej wampirze, piją krew prosto z szyj dziewic, sypiają w trumnach i popierdalają w czarnych pelerynach, są mroczne i gotyckie.

Ty jesteś zadowolony, bo masz wampiry w wersji "Dracula strikes back", natomiast duuuuuża cześć czytelników rzuca: "Ach, ta Kozak, zero oryginalności i kreatywności, ciągle tylko te trumny, czosnek i święcona woda. By się wysiliła chociaż trochę. Do wora z tym Nocarzem i resztą"

Gdzie 2 ludzi tam 3 opinie
:)
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Heos »

Eshealon pisze:
Heos pisze:oryginalna koncepcja wampiryzmu - choć trochę odbiegająca od tej, którą uznaję za "jedyną słuszną", czyli A. Ricce, to ciekawa. Minusy to fakt, że wampiry są zbyt ludzkie, płaczą, kochają się, chodzą po słońcu (z filtrem), nie za dobrze czasem? Przypominają mi bardziej RPG'owe Dhampiry, które niezbyt mi się podobają.
No dobra, ale spójrz na to z drugiej strony: Madzik miała wizję, i napisała drugą wersję Nocarza i Renegata, tam wampiry są bardziej wampirze, piją krew prosto z szyj dziewic, sypiają w trumnach i popierdalają w czarnych pelerynach, są mroczne i gotyckie.

Ty jesteś zadowolony, bo masz wampiry w wersji "Dracula strikes back", natomiast duuuuuża cześć czytelników rzuca: "Ach, ta Kozak, zero oryginalności i kreatywności, ciągle tylko te trumny, czosnek i święcona woda. By się wysiliła chociaż trochę. Do wora z tym Nocarzem i resztą"

Gdzie 2 ludzi tam 3 opinie
:)
Nie koniecznie, właściwie zupełnie nie.
Od czasów w jakich się dzieje chociażby Wywiad z wampirem, mineło wiele lat i Nocarze działający dla kraju i negujący renegatów to pomysł jak najbardziej oryginalny i bardzo dobry, mi się podoba ponad miarę, tak samo jak rozwiązanie z krwią neutralną.
Jednak wampir chodzący za dnia, płaczący, kochający się, pocący się i właściwie wszystko co ludzie... to za dobrze by było, zbyt sielankowo ;)
Zresztą wyjasnijmy sobie jedną sprawę, ja nie neguję tej wersji wampiryzmu ani książki, o której pisałem wyżej zdaje mi się bardzo dobrze, (pozdrowienia dla autorki) tylko przedstawiam swoje spostrzeżenia i uwagi.

trumny, czosnek i święcona woda
Wpierw przeczytaj książkę, o której pisałem ;)
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Mysle ze Esh czytal tamta ksiazke ( cos czuje to w kosciach ;) ) natomiast w/g mnie celowo zastosowal pewnego rodzaju mechanizm uogolnienia tematu zeby zwrocic uwage na konkrety problem niz opierac sie na realiach konkretnej pozycji literckiej ;)
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Heos »

Ale ja dobrze wiem co miał na myśli, i co chciał osiągnąc przez taki zabieg stylistyczny;)
A mój napis małą czcionką, to taki po części żart-czepialstwo, co tez można było wychwycić sądzę dośc łatwo ;) (po to emota i po to mała czcionka).
Czarna chmura

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Wpierw przeczytaj książkę, o której pisałem Wink
to dalej, policytujemy się ile razy przeczytaliśmy obie pozycje, potem możemy zagrać w dokańczanie cytatów :twisted:


A tak pozatym, Vesper póki nie został wampirem był człowiekiem, z wszelkimi tego konsekwencjami, przytoczę tu cytat
chodzący za dnia, płaczący, kochający się, pocący się i właściwie wszystko co ludzie
W związku z tym że zaczął odżywiać się trochę inaczej, i zmienił nieco wyobrażenie o świecie, to nagle miał zapomnieć o seksie, smutku i poceniu się? No chłopie, na logikę, zostajesz wampirem, zaczynasz bać się słońca, i w związku z tym patrząc na przechodząca obok wampirzycę mówisz: "Nie, nie będę jej uwodził, w końcu zostałem wampirem, nie przystoi mi, nie mieści się to w konwencji i obowiązującym kanonie zachowań wampirzych".
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Heos »

W związku z tym że zaczął odżywiać się trochę inaczej, i zmienił nieco wyobrażenie o świecie, to nagle miał zapomnieć o seksie, smutku i poceniu się? No chłopie, na logikę, zostajesz wampirem, zaczynasz bać się słońca, i w związku z tym patrząc na przechodząca obok wampirzycę mówisz: "Nie, nie będę jej uwodził, w końcu zostałem wampirem, nie przystoi mi, nie mieści się to w konwencji i obowiązującym kanonie zachowań wampirzych".
Chyba niezbyt rozumiesz. Nigdzie nie pisałem, że we wspomnianej przezemnie koncepcji wampiry nie płaczą, nie pocą się bo tak wypada czy bo zapominają, ale dla tego, że nie mogą. Ciało niezyweniemartwe nie wytwarza łez ani potu, obumarłe gruczoły jakoś sobie z tym nie radzą, jedynym co pozwala w pewnym sensie funkcjonować jest wtłaczana krew. To dość oczywiste.
Nie mówiłem także o kochaniu sie jako o uczuciu, ale o seksie... (eh, miałem napisać "pie****ą się?"), i to nie z racji jakiś obyczajów tylko niesprawnych narządów płciowych.
to dalej, policytujemy się ile razy przeczytaliśmy obie pozycje, potem możemy zagrać w dokańczanie cytatów
A mój napis małą czcionką, to taki po części żart-czepialstwo, co tez można było wychwycić sądzę dośc łatwo (po to emota i po to mała czcionka).
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2008, o 12:29 przez Heos, łącznie zmieniany 1 raz.
Czarna chmura

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Nie no, nie neguje, wiem już o co Ci biega.

Madzik założyła że wampiry nie są tak martwe jak by należało spodziewać się po wcześniejszych opowieściach o wampirach, w związku z czym zachowują się towarzysko jak ludzie. Jednym to się podoba, drugim nie musi.

Nie mówiłem także o kochaniu sie jako o uczuciu, ale o seksie... [...] i to nie z racji jakiś obyczajów tylko niesprawnych narządów płciowych.
Kurde, tak jakby nas obraził.... :lol:
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Heos »

Madzik założyła że wampiry nie są tak martwe jak by należało spodziewać się po wcześniejszych opowieściach o wampirach, w związku z czym zachowują się towarzysko jak ludzie. Jednym to się podoba, drugim nie musi.
Zresztą wyjasnijmy sobie jedną sprawę, ja nie neguję tej wersji wampiryzmu ani książki, o której pisałem wyżej zdaje mi się bardzo dobrze, (pozdrowienia dla autorki) tylko przedstawiam swoje spostrzeżenia i uwagi.
Kurde, tak jakby nas obraził....
Patrząc tak praktycznie to wolałbym być wampirem w wersji Kozak niż w wersji Ricce :P
Bo co to za życie/nieżycie jak nie można... ;D
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dexter »

My nie jesteśmy martwi! Żyjemy, czujemy, kochamy, płaczemy. Jedyne, co nas różni od ludzi to fakt, że wirus w naszym ciele zapewnia nam poprawienie naturalnych ludzkich zdolności (wydolność, regeneracja, parapsychika) czerpiąc zarazem energię z hemoglobiny. A że żeby się na dobre usadowił w ciele potrzeba niemal śmiertelnie zejść... no cóż, musi być jakieś utrudnienie, inaczej byłoby zbyt lekko.
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Heos pisze: Patrząc tak praktycznie to wolałbym być wampirem w wersji Kozak niż w wersji Ricce :P
Bo co to za życie/nieżycie jak nie można... ;D
Teraz to już za późno :lol:
Od godziny tłumaczę że wersja Kozak jest z udoskonaleniami, a ty się upierasz przy wampirach którym nie staje ;)
Ty zostajesz wampirem w wersji Rice, za karę. :lol:

Za krnąbrność III stopnia :lol: :wink:
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Heos »

Eshealon pisze:
Heos pisze: Patrząc tak praktycznie to wolałbym być wampirem w wersji Kozak niż w wersji Ricce :P
Bo co to za życie/nieżycie jak nie można... ;D
Teraz to już za późno :lol:
Od godziny tłumaczę że wersja Kozak jest z udoskonaleniami, a ty się upierasz przy wampirach którym nie staje ;)
Ty zostajesz wampirem w wersji Rice, za karę. :lol:

Za krnąbrność III stopnia :lol: :wink:
Argh! Po raz trzeci i ostatni! :P Nie upieram się przy nich >_<
Zresztą wyjasnijmy sobie jedną sprawę, ja nie neguję tej wersji wampiryzmu ani książki, o której pisałem wyżej zdaje mi się bardzo dobrze, (pozdrowienia dla autorki) tylko przedstawiam swoje spostrzeżenia i uwagi.
Zresztą nie tylko Ricce tak to postrzega, World of Darkness (system RPG) też :P.
Ty zostajesz wampirem w wersji Rice, za karę.
Ale to nie forum Ricce, tylko Kozak więc się odczep, nie mam zamiaru reszte życia spędzić nie mogąc... :D
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dexter »

Po pięciogwiazdkowej też zdarza się, że wampir nie jest w stanie stanąć na wysokości zadania - za dużo endorfin, zmęczenie organizmu i te sprawy... a rano kac gigant. Ciesz się zatem, że jesteś Nocarzem i jedziesz na zdrowej krwi. A nuż byś nie mógł...
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Paluch: Czyli, że zasadniczo Pan się musi na tym rozeznać całkowicie żeby wiedzieć ile i gdzie...
Inkasent: Dotychczas tak było, ale teraz mamy komputer. Może Pan pisać co tylko Pan chce to nie ma żadnego znaczenia.
Paluch: Czyli, że teraz nie trzeba się tak znać na robocie?
Inkasent: A teraz już nie. Teraz jest dużo łatwiej, jest proszę pana.

Dobra, może się kiedyś zrehabilitujesz :wink:
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Sophia
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 90
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lublin Nad

Post autor: Sophia »

Heos pisze:To co mi się podoba, pomijając polskie akcenty (co chyba jasno zaakcentowałem wyżej), to dość wartka fabuła, oryginalna koncepcja wampiryzmu - choć trochę odbiegająca od tej, którą uznaję za "jedyną słuszną", czyli A. Ricce, to ciekawa. Minusy to fakt, że wampiry są zbyt ludzkie, płaczą, kochają się, chodzą po słońcu (z filtrem), nie za dobrze czasem?
No chwilę! Ale przecierz wampiry z powieści Ricce też są bardzo ludzkie. Może trochę w inny sposób niż Nocarze, ale to właśnie chyba te ich "człowieczeństwo" stanowiło o popularności książek. Bez tego byłyby tylko szalonymi bestiami i nie byłoby żadnych ciekawych historii. Co najwyżej polowania z nagonką ;)
Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek.

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Heos »

No chwilę! Ale przecierz wampiry z powieści Ricce też są bardzo ludzkie. Może trochę w inny sposób niż Nocarze, ale to właśnie chyba te ich "człowieczeństwo" stanowiło o popularności książek. Bez tego byłyby tylko szalonymi bestiami i nie byłoby żadnych ciekawych historii. Co najwyżej polowania z nagonką
Nie robią tego wszystkiego o czym pisałem, nie chodzi mi tu o bycie ludzkim mentalnie, lecz fizycznie a to spora różnica ;)
A ludzki jest chyba jedynie Louis, Lestat jest zagubiony, nie całkiem ludzki.
Czarna chmura

ODPOWIEDZ